KULTŪROS PASAS

Edukacijos:

 1. PAGĖGIŲ ŽĄSYS GAR GAR GAR

  Dar prieškarinėje Lietuvoje Vyriausybė buvo priėmusi sprendimą, kad ūkininkų užaugintą žąsų perteklių privalo išpirkti valdininkai. Taip Mažojoje Lietuvoje pradėti rengti kalėdiniai žąsų turgūs, kurie prieš 14 metų atgaivinti Pagėgiuose. O šiemet, Pagėgių kultūros centre duris atvėrė ir žąsų muziejukas.

  Taigi kviečiame visus visus į Pagėgių kultūros centrą. Čia jus pasitiks Žąsų muziejaus "direktorė" ir pasveikins senąja šišioniškių kalba, o močiutė aprodys muziejų, duos visokiausių užduočių. O tiksliausiai atsakęs kiek muziejuke yra eksponatų (kurių yra šimtų šimtai:)) gaus prizą. Apžiūrėję žąsis ir žąsinus, eisime į nuostabiais, gamtos vaizdais ir baltiškais simboliais, vietinio jaunimo ištapytą edukacijų klasę, kur (iš anksto pasirinkus vieną iš veiklų visai klasei) dekoruos po du pagal specialų "žąsų kojelių" receptą iškeptus žąsies formos sausainius arba rašys laišką draugui žąsies plunksna. Edukacijos pabaigoje, gerdami arbatą iš aplink Pagėgius surinktų ir paruoštų vaistinių augalų, aptars veiklų rezultatus, pasidalins savo įspūdžiais ir pamąstymais. Visi su savimi išsineš ne tik žinias ir naują patirtį, bet ir po sausainį (jei jo nesuvalgys edukacijos metu:)) arba laiškelį, rašytą žąsies plunksna.

  Daugiau informacijos apie edukaciją: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/6134

 1. MAŽOSIOS LIETUVOS DARŽELIAI SUSTINGĘ PAVEIKSLĖLIUOSE

  Kviečiame atvykti į Pagėgius-Mažosios Lietuvos dalelę, kur Pagėgių kultūros centre, nuostabiais, gamtos vaizdais ir baltiškais simboliais, vietinio jaunimo ištapytoje edukacijų klasėje, tyrinėsime Mažosios Lietuvos darželiuose augintus augalus. Jus pasitiks paukštelių čiulbėjimas ir vėjo ošimas. O susėdus už stalo, pasiklausysime dainos, skambančios šišioniškių tarme ir paspėliosime apie ką dainuoja folkloro ansamblis.

  Vaikai sužinos apie Mažojoje Lietuvoje, lietuvininkių augintas darželių gėles, koks, mums gerai žinomas augalas buvo vadinamas sniego kamuoliais ar sniego kulkomis, ką gydė rūtomis ar medetkomis, kokio augalo šakelę segdavo nuotakoms į nuometą ir kitus įdomius faktus. Po pasakojimo, vaikai žais augalų viktoriną. Reikės atspėti ar logiškai sumąstyti, kaip lietuvininkai vadino augalus įvairius augalus. Po viktorinos, vis gaus po kartoninį rėmelį kuriame sukurs savo paveikslėlį, panaudodami įvairius Pagėgių krašte surinktus ir išdžiovintus augalus. Edukacijos pabaigoje, gerdami arbatą iš aplink Pagėgius surinktų ir paruoštų vaistinių augalų, aptars veiklų rezultatus, pasidalins savo įspūdžiais ir pamąstymais. Visi su savimi išsineš ne tik žinias ir naują patirtį, bet ir po paveikslėlį.

  Daugiau informacijos apie edukaciją: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/5835

Kultūros pasas – priemonė, leidžianti moksleiviams valstybės lėšomis naudotis įvairiomis kultūros ir meno paslaugomis: lankytis spektakliuose, koncertuose, parodose, dalyvauti kitose pažintinėse bei edukacinėse kultūros veiklose.

Daugiau informacijos apie kultūros pase vykdomas Pagėgių savivaldybės kultūros centro edukacijas el. paštu

pagegiukultura@gmail.com arba telefono numeriu ( 8 441) 572 40